Vyhodnocení dotazníku 2020/21

vyhodnocení dotazníku průzkum fotografického trhu academa vzdělání pro portrétní fotografy

V roce 2017 jsem v rámci své diplomové práce provedla průzkum trhu spotřebitelů i průzkum fotografického trhu. V roce 2020 jsem se rozhodla průzkum fotografického trhu provést znovu a předem bych všechny chtěla varovat, že tyto průzkumy a dotazování bych ráda dělala pravidelně každých 5 let. Video je rozděleno na několik částí – demografie respondentů, hobby fotografové, profi fotografové a jejich podnikání, profi fotografové a vliv Covidu a závěry, které z dat vyplývají.

Video je doprovázeno materiály, ve kterých najdete grafy a jednotlivé závěry. Materiály můžete stáhnout zde, na této stránce nebo ve skupině na Facebooku @tvojeacadema.

Chtěla bych velmi poděkovat všem respondentům, kteří vzali průzkum s vážností a otevřeně popsali stav svého podnikání. Mé poděkování ale patří i těm, kdo data vyplnili nepravdivě a nebo se nad jednotlivými otázkami pozastavili s velkou dávkou negativních emocí. I toto je pro mě totiž zpětná vazba, která mi dala najevo, že Česko je stále národ, který se o penězích nebaví (i když třeba anonymně) a že stále zaostáváme ve finanční gramotnosti. Mé postoje k výsledkům a také doporučení, na co by se fotograf měl zaměřit je v závěrečné části videa.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů